SM-liigan harjoituskauden otteluseuranta

08.09.2012 - AS

Harjoituskauden 2012 ottelutulokset maalintekijöineen ovat luettavissa tällä sivulla.

Tarkennetut tiedot pelipaikoista ja alkamisajoista ovat luettavissa joukkueiden verkkosivuilta.

Blues                                                       
Ke 08.08. Blues - Tappara 4-3 VL V
(Nieminen, Rinkinen, Huhtala, Rosa VL)
To 09.08. Ilves - Blues 4-2 H
(Rinkinen, Nieminen)
To 16.08. Blues - Amur Habarovsk, KHL 5-3 V
(Laurila, Nyberg, Kuusela, Huhtala, Rinkinen)
La 25.08. Dinamo Riga, KHL - Blues 4-3 H
(Aaltonen, Ikonen, Huhtala)
Su 26.08. Lokomotiv Jaroslavl, KHL - Blues 3-2 H
(Aaltonen, Nieminen)
Ti 28.08.
Atlant Mytistsh, KHL - Blues 2-1 H
(Miettinen)
Ke 29.08.
Atlant Mytistsh, KHL – Blues 2-3 VL V
(Nieminen, Westin, Rosa vl.)
Ti 04.09. Blues - Pelicans 3-2 VL V
(Ilvonen, Rinkinen, Kuusela vl.)
To 06.09. Lukko - Blues 2-4 V
(Järvinen, Huhtala 2, Arousva)

Lisätiedot: blues.fi

HIFK
Ti 14.08. HIFK - JYP 3-4 H
(Luttinen, Jokela, Somervuori)
Pe 17.08. HIFK - Adler Mannheim, GER 4-0 V
(Söderholm, Granlund, Klubertanz, Liivik)
La 18.08. HIFK - ERC Ingolstadt, GER 3-5 H
(Pakarinen, Söderholm, Granlund)
Pe 24.08. ZSC Lions, SUI - HIFK 3-1 H
(Kuhta)
La 25.08. EV Zug, SUI - HIFK 5-4 VL H
(Redenbach, Luttinen, Peltonen, Kuhta)
Pe 31.08. HIFK - Jokerit 3-4 VL H
(Peltonen, Somervuori, Talaja)
La 01.09. Jokerit - HIFK 5-1 H
(Somervuori)
To 06.09. HIFK - Färjestad BK, SWE 0-4 H
---
Ma 22.10. Frölunda Indians, SWE - HIFK

Lisätiedot: hifk.fi

HPK
Ti 14.08. HPK - Amur Habarovsk, KHL 2-1 V
(Piispanen, Viitaluoma)
Pe 17.08. HPK - Pelicans 4-3 VL V
(Santavuori, Rendulic + vl, Mielonen)
La 18.08.
Sibir Novosibirsk, KHL - HPK 2-0 H
Pe 24.08. HPK - Ässät 3-4 VL H
(Paajanen, Leino, Luomala)
La 25.08. HPK - Sport 5-2 V
(Rautiainen rl, Saarinen, Sallinen, Vainio,
Viitaluoma)
To 30.08. KooKoo - HPK 4-3 VL H
(Aarnio, Santavuori, Spang)
La 01.09. HPK - Ak Bars Kazan, KHL 2-3 VL H
(Sallinen, Viitaluoma)
Ke 05.09. HPK - Ilves 1-3 H
(Vänttinen)
Pe 07.09. HPK - Lukko 4-2 V
()

Lisätiedot: hpk.fi

Ilves
Pe 03.08. Ilves - TPS 2-0
V
(Huhtala, Jokipakka)
Ilves - Pelicans 1-2 H
(Nikkilä)
  Ilves - Sport 0-1 H
To 09.08. Ilves - Blues 4-2 V
(Marjamäki, Kantola 2, Kokkala)
Pe 10.08. Ilves - Tappara 1-7 H
(Hovinen)
Pe 24.08. Ilves - Kloten Flyers, SUI 4-2 V
(Kuronen, Huhtala, Koistinen, Keränen)
Ke 29.08. Växjö Lakers, SWE - Ilves 4-5 V
(Marjamäki, Kivimäki 2, Keränen, Sointu)
Ke 05.09. HPK - Ilves 1-3 V
(Kivimäki, Korhonen, Hovinen)
Pe 07.09. Ässät - Ilves 4-2 H
(Huhtala, Tukio)

Lisätiedot: ilves.com

Jokerit
Pe 10.08. K-Vantaa - Jokerit 0-3 V
(Moses, Hardt, Ruutu)
La 18.08. Jokerit - Adler Mannheim, GER 1-2 VL H
(Ruutu rl.)
Su 19.08. Jokerit - ERC Ingolstadt, GER 2-1 V
(Ruutu, Hardt)
Pe 24.08. EV Zug, SUI - Jokerit 4-1 H
(Nordlund)
La 25.08. ZSC Lions, SUI - Jokerit 2-3 V
(Lindell, Väänänen, Ben-Amor)
Pe 31.08. HIFK - Jokerit 3-4 VL V
(Nordlund, Teräväinen, Hahl, Lindell vl.)
La 01.09. Jokerit - HIFK 5-1 V
(Pulkkinen, Filppula 2, Eronen, Eaves)
Pe 07.09. Jokerit - Frölunda Indians, SWE 7-1 V
(Eronen 2, Henritius, Moses 2, Rask, Pulkkinen)
---
Su 28.10. Färjestad BK - Jokerit

Lisätiedot: jokerit.com

JYP
To 09.08. JYP - SaiPa 3-2 V
(Jääskeläinen, Wärn, Kalteva)
Ti 14.08. HIFK - JYP 3-4 V
(Jaatinen, Wärn, Kalteva, Abid)
Pe 17.08. JYP - Pirati Chomutov, CZE 4-5 VL H
(Jaatinen 2, Sipiläinen, Lepine)
Su 19.08. JYP - HC Sparta Praha, CZE 4-5 JA H
(Lepine, Jaatinen, Näkyvä, Roine)
Pe 24.08. HC Slovan Bratislava, KHL - JYP 5-0 H
Su 26.08. Wien Capitals, AUT - JYP 3-2 H
(Kalteva, Roine)
To 30.08. JYP - KalPa 2-5 H
(Myttynen, Lahti)
Pe 31.08. KalPa - JYP 2-5 V
(Abid 3, Näkyvä, Auvitu)
To 06.09. JYP - Pelicans 3-4 H
(Quirk, Wärn, Louhivaara)
Pe 07.09. JYP - Linköpings HC, SWE 3-5 H
(Perrin, Jaatinen, Lepine)
---
La 20.10. HV71, SWE - JYP

Lisätiedot: jypliiga.fi

KalPa
Pe 10.08. KalPa - Kärpät 2-1 V
(Miettinen, Timonen)
Pe 17.08. KalPa - HC Sparta Praha, CZE 1-5 H
(Kolehmainen)
Su 19.08. KalPa - Pirati Chomutov, CZE 3-4 VL H
(Kuparinen, Salminen, Lehkonen)
Pe 24.08. Wien Capitals, AUT - KalPa 5-3 H
(Kapanen 2, Kolehmainen)
Su 26.08. HC Slovan Bratislava, KHL - KalPa 3-2 JA H
(Kuparinen, Lehkonen)
To 30.08. JYP - KalPa
2-5 V
(Salminen, Kerälä 3, Lehkonen)
Pe 31.08. KalPa - JYP 2-5 H
(Hentunen, Kukkonen)
To 06.09. KalPa - HV71, SWE 3-2 VL V
(Kauppinen, Lehkonen + vl.)
---
Ma 22.10. Linköpings HC, SWE - KalPa

Lisätiedot: kalpa-hockey.fi

Kärpät
Pe 10.08. KalPa - Kärpät 2-1 H
(Eminger)
Ma 13.08. Kärpät - Skellefteå AIK, SWE 1-3 H
(Keränen)
Pe 17.08. Kärpät - EC Red Bull Salzburg, AUT 3-5 H
(Kähkönen, Pokka, Ohtamaa)
Su 19.08. Kärpät - HC Mountfield, CZE 3-1 V
(Kähkönen, Plihal 2)
Ti 21.08. Luleå Hockey, SWE - Kärpät 3-1 H
(Huovinen)
Pe 24.08. HC Plzen 1929, CZE - Kärpät 3-2 JA H
(Halava, Junttila)
Su 26.08. HC Kometa Brno, CZE - Kärpät 2-3 VL V
(Viuhkola, Plihal, Kähkönen vl.)
To 30.08. Kärpät - Luleå Hockey, SWE 2-4 H
(Salomäki, Halava)
Ti 04.09. Kärpät - Hamburg Freezers, GER 4-5 VL H
(Huml, Norman, Komulainen 2)
La 08.09. Eisbären Berlin, GER - Kärpät 3-0 H

Lisätiedot: oulunkarpat.fi

Lukko
Pe 03.08. Lukko - Ässät
2-0 V
(Virtanen, Elo)
 Lukko - Sport 0-1 H
           Lukko - Pelicans             2-1 VL
V
(Bertrand, Elo vl.)
       Lukko - Sport                1-0 V
(Azevedo)
Pe 17.08. Ässät - Lukko 4-3 H
(Riska, Koskenkorva, Keränen)
To 23.08. Lukko - Torpedo Nizhni Novgorod, KHL 2-5 H
(Elo, Ilomäki)
Pe 24.08. Pelicans - Lukko 2-1 H
(Bertrand)
Pe 31.08. Lukko - Växjö Lakers, SWE 2-1 V
(Nurmi, Bertrand)
Su 02.09. Lukko - Ak Bars Kazan, KHL 4-2 V
(Pesonen 2, Caldwell, Azevedo)
To 06.09. Lukko - Blues 2-4 H
(Elo, Tikkanen)
Pe 07.09. HPK - Lukko 4-2 H
(Keränen 2)

Lisätiedot: raumanlukko.fi

Pelicans
Pe 03.08. Ilves - Pelicans 1-2 V
(Paakkolanvaara, Isomäki)
TPS - Pelicans 1-0 H
           Lukko - Pelicans              2-1 VL H
(Pärssinen)
Pe 17.08. HPK - Pelicans 4-3 VL H
(Esposito 2, Pärssinen)
La 18.08.
SaiPa - Pelicans 3-1 H
(Paakkolanvaara)
Ti 21.08. Pelicans - Kloten Flyers, SUI 4-4 T
(Tavi, Kauppila, Latvala, Paakkolanvaara)
Pe 24.08. Pelicans - Lukko 2-1 V
(Immonen, Kauppila)
La 25.08. Pelicans - Torpedo N. Novgorod, KHL 2-4 H
(Richmond, Latvala)
Ti 04.09. Blues - Pelicans 3-2 VL H
(Jormakka, Pärssinen)
To 06.09. JYP - Pelicans 3-4 V
(Seikola 3, Esposito)
Ma 10.09. Peliitat - Pelicans

Lisätiedot: pelicans.fi

SaiPa
To 09.08. JYP - SaiPa 3-2 H
(Suutari, V. Hämäläinen)
Pe 17.08. SaiPa - Sibir Novosibirsk, KHL 3-4 VL H
(Poukkula, Piitulainen, Löfman)
La 18.08. SaiPa - Pelicans 3-1 V
(Löfman 2, Giliati)
To 23.08. Kloten Flyers, SUI - SaiPa 5-4 JA H
(Jokinen, Poukkula, Savilahti-Nagander, Backman)
Pe 24.08. SaiPa - Sport 4-1 V
(Löfman, Giliati, Jokinen, Pukka)
La 25.08. Ässät - SaiPa 2-1 H
(Savilahti-Nagander)
Ke 05.09. Jukurit - SaiPa 5-2 H
(Backman, Jokinen)

Lisätiedot: saipa.fi

Tappara
Ke 08.08. Blues - Tappara 4-3 VL H
(Aalto, Saravo, Connolly)
Pe 10.08. Ilves - Tappara 1-7 V
(Haapala, Erkinjuntti 2, Peltola, Malinen,
Venäläinen 2)
Pe 17.08. Tappara - HC Pardubice, CZE 4-1 V
(Koskiranta, Barkov, Haapala, Erkinjuntti)
La 18.08. Tappara - Bili Tygri Liberec, CZE 7-2 V
(Haapala, Barkov, Connolly, Ahtola 2, Mäntylä,
Erkinjuntti)
Pe 24.08. HC Fribourg-Gottéron, SUI - Tappara 2-3 VL V
(Erkinjuntti + vl, Makkonen)
La 25.08. SC Bern, SUI - Tappara 3-4 JA V
(Koskiranta 2, Haapala, Aalto)
Pe 31.08. TPS - Tappara 0-1 V
(Mäntylä)
La 01.09. Tappara - TPS 1-2 JA H
(Makkonen)
To 06.09. Djurgårdens IF, SWE - Tappara 3-5 V
(Leimu 2, Aalto, Venäläinen, Ahtola)
---
Ma 15.10. Tappara - Brynäs IF, SWE

Lisätiedot: www.tappara.fi

TPS
Pe 03.08. Ilves - TPS 2-0 H
TPS - Pelicans 1-0 V
(Paven)
To 09.08. TPS - Amur Habarovsk, KHL 3-2 VL V
(Anttila 2, Tuomainen vl.)
Pe 17.08. TPS - Bili Tygri Liberec, CZE 5-2 V
(Locke, Hattunen, Seinelä, Anttila, Huhtala)
Su 19.08. TPS - HC Pardubice, CZE 2-4 H
(Laakso 2)
Pe 24.08. SC Bern, SUI - TPS 1-4 V
(Vahalahti, Willsie, Ristolainen, Anttila)
La 25.08. HC Fribourg-Gottéron, SUI - TPS 2-1 JA H
(Koskiranta)
Pe 31.08. TPS - Tappara 0-1 H
La 01.09. Tappara - TPS 1-2 JA V
(Anttila, Locke ja.)
Ti 04.09. Brynäs IF, SWE - TPS 4-1 H
(Anttila)
---
Ma 15.10. TPS - Djurgårdens IF, SWE

Lisätiedot: hc.tps.fi

Ässät
Pe 03.08. Lukko - Ässät 2-0 H
Ässät - Sport 2-1 V
(Brodin, Juusela)
Pe 17.08. Ässät - Lukko 4-3 V
(Niemi, Brodin, Pihlman, Juusela)
Pe 24.08. HPK - Ässät 3-4 VL V
(Ryan 2 + vl, Pihlman)
La 25.08. Ässät - SaiPa 2-1 V
(Savinainen, Juusela)
La 01.09. Ässät - Växjö Lakers, SWE 4-3 JA V
(Mutanen, Savinainen, Heshka, Ryan ja.)
Pe 07.09. Ässät - Ilves 4-2 V
(Lähteenmäki, Pihlman, Savinainen, Ryan)

Lisätiedot: assat.com