Ottelut 23.1.2009

Veikkaus

SaiPa 5-1 KalPa

(1-0,3-1,1-0)
Yleisöä 3478 
Ottelu on pelattu 23.1.2010. Peliaika 60:00. 
Yhteenveto
Jarno Koskiranta 1+2PisteetTommi Miettinen 1+0
Tomas Jasko 1+2 Sami Kapanen 0+1
Scott Barney 1+0 Teemu Hartikainen 0+1
Pauli Levokari 1+0  
Simon Backman 1+0  
Juho Mielonen 0+2  
Shayne Toporowski 0+1  
Petri Koskinen 0+1  
Tyler Redenbach 0+1  
48Laukaukset
53
Jere Myllyniemi 10+5+16=31 TorjunnatAri Ahonen 6+12+7=25
6 kpl/12 minuuttiaRangaistukset5 kpl/10 minuuttia

IS-tähdet

SaiPa

 Yht.IIIIII 
Maalit5131 
Av0000 
Yv2011 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
72Jere Myllyniemi000----0-
1Ville Hostikka000----0-
15Petri Koskinen011+10+13014.50
18Tyler Redenbach011+20+25017.50
17Shayne Toporowski011+20+24017.11
22Pauli Levokari101+10+15222.53
26Joni Tuominen000+20+23022.19
39Scott Barney101+20+26213.03
40Jarno Koskiranta123+10+13013.34
4Juho Mielonen022+10+11218.13
23Tomas Jasko123+10+15011.16
41Pentti Nöyränen0000-1-11214.29
60Tero Koskiranta0000-1-11016.02
82Joni Yli-Torkko0000001214.56
48Mikko Pukka000+1-101219.32
51Marlo Koponen0000-1-10018.06
77Elmeri Kaksonen0000002011.48
14Anssi Löfman0000002015.16
21Petr Pohl0000-1-1208.16
49Simon Backman101+10+13019.35

KalPa

 Yht.IIIIII 
Maalit1010 
Av0000 
Yv0000 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
31Ari Ahonen000----0-
60Mika Järvinen000----0-
21Kalle Kerman0000-2-21012.57
10Tommi Miettinen101+1-102014.31
16Toni Dahlman0000-2-22010.41
46Jussi Timonen0000-3-32020.40
24Sami Kapanen011+1-3-24221.27
42Tommi Jokinen0000002016.05
41Kalle Sahlstedt0000002019.46
19Tuomas Kiiskinen0000006019.59
4Janne Jalasvaara000+10+17223.03
26Mika Strömberg0000004023.18
61Timo Salo000+10+12013.40
71Tapio Laakso0000-1-15018.55
35Teemu Hartikainen011+10+13012.57
40Mikko Kukkonen0000001017.40
8Ville Varakas0000004219.12
22Petteri Rasi0000-1-1028.38
15Joonas Riekkinen0000-1-1208.44
18Iiro Pakarinen0000-1-1409.01
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Pelicansia, Bluesia ja HIFK:ta Liigassa valmentanut Petri Matikainen on voittanut SM-kultaa pelaajana Tapparassa keväällä 1988.

Seuraava fakta