Ottelut 6.3.2009

Veikkaus

KalPa 5-3 Ilves

(2-0,0-2,3-1)
Yleisöä 4383 
Ottelu on pelattu 6.3.2010. Peliaika 60:00. 
Yhteenveto
Teemu Hartikainen 2+0PisteetVille Korhonen 2+0
Sami Kapanen 1+1 Jaakko Pellinen 1+0
Iiro Pakarinen 1+0 Pasi Salonen 0+1
Tapio Laakso 1+0 Johannes Alanen 0+1
Janne Jalasvaara 0+2 Colby Genoway 0+1
Mika Strömberg 0+1 Jarkko Kauvosaari 0+1
Kalle Sahlstedt 0+1 Marko Anttila 0+1
Joonas Riekkinen 0+1 Markus Seikola 0+1
Tommi Miettinen 0+1  
48Laukaukset
46
Ari Ahonen 12+8+5=25 TorjunnatJuha Pitkämäki 12+10+2=24
(vaihto ulos 57.25, vaihto sisään 57.30, vaihto ulos 57.40, vaihto sisään 59.05)
1 kpl/2 minuuttiaRangaistukset6 kpl/12 minuuttia

IS-tähdet

KalPa

 Yht.IIIIII 
Maalit5203 
Av0000 
Yv3201 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
31Ari Ahonen000----0-
60Mika Järvinen000----0-
24Sami Kapanen112+1-2-14023.11
10Tommi Miettinen0110-1-13019.11
21Kalle Kerman0000006021.25
4Janne Jalasvaara022+1-107019.57
26Mika Strömberg011+1-100022.13
35Teemu Hartikainen2020003015.28
41Kalle Sahlstedt0110000013.46
19Tuomas Kiiskinen000+10+15014.53
2Timo Seppänen000+1-103023.59
8Ville Varakas0000-1-11019.50
61Timo Salo000+1-102013.49
71Tapio Laakso101+1-2-14018.46
16Toni Dahlman0000-1-12010.50
40Mikko Kukkonen0000-1-12015.23
20Pasi Hirvonen000+1-101014.23
18Iiro Pakarinen101+1-105211.05
15Joonas Riekkinen011+1-100012.37
50Toni Hyvärinen000000007.15

Ilves

 Yht.IIIIII 
Maalit3021 
Av0000 
Yv0000 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
33Juha Pitkämäki000----0-
35Jani Hurme000----0-
88Joonas Rask0000-2-21016.47
51Pasi Määttänen0000-1-11019.57
11Jesse Niinimäki0000-2-21014.59
19Mikko Kuukka000+1-102020.07
22Markus Seikola011+1-106021.45
85Jaakko Pellinen101+20+21016.01
26Colby Genoway011+2-1+15416.37
9Pasi Salonen011+10+13015.23
44Ryan Glenn000+1-104021.35
28Johannes Alanen011+10+13016.00
20Ville Korhonen202+20+22014.45
40Jarkko Kauvosaari011+10+14013.31
61Marko Anttila011+2-1+13013.52
18Henrik Petre000+1-103021.24
8Juuso Akkanen000+10+12219.09
42Henri Sandvik0000003210.25
10Matias Myttynen000000109.05
21Niko Snellman000000129.55
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Liigan aikana (1975-) kolme pelaajaa on onnistunut tekemään yhdessä ottelussa kuusi maalia: Lauri Mononen (HIFK 1977), Arto Javanainen (Ässät 1985) ja Tero Arkiomaa (JoKP 1990).

Seuraava fakta