Ottelut 4.12.2010

Veikkaus

KalPa 2-7 Lukko

(1-2,1-3,0-2)
Yleisöä 3708 
Ottelu on pelattu 4.12.2010. Peliaika 60:00. 
Yhteenveto
Tapio Laakso 1+1PisteetJarkko Kauvosaari 1+1
Adam Masuhr 1+0 Eero Elo 1+0
Timo Salo 0+1 Samuli Kivimäki 1+0
Tuomas Kiiskinen 0+1 Miikka Tuomainen 1+0
Sakari Salminen 0+1 Teemu Aalto 1+0
  Tomi Pettinen 1+0
  Jakub Petruzalek 1+0
  Justin Morrison 0+2
  Otto Honkaheimo 0+2
  Harri Tikkanen 0+2
  Perttu Lindgren 0+2
  Kurtis McLean 0+1
  Aleksei Sirokov 0+1
  Teemu Nurmi 0+1
  Nolan Pratt 0+1
47Laukaukset
49
Petteri Similä 5+6+0=11
(vaihto ulos 25.10)
Aleksis Ahlqvist 0+7+7=14
(vaihto sisään 25.10, vaihto ulos 55.19, vaihto sisään 55.34)
TorjunnatMika Noronen 5+6+12=23
5 kpl/10 minuuttiaRangaistukset7 kpl/14 minuuttia

IS-tähdet

KalPa

 Yht.IIIIII 
Maalit2110 
Av0000 
Yv1010 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
34Aleksis Ahlqvist000----0-
50Toni Hyvärinen0000-1-11011.47
42Tommi Jokinen0000-1-13010.52
71Tapio Laakso112+10+15222.09
18Iiro Pakarinen000+1-10009.37
23Sakari Salminen0110-3-30216.46
61Timo Salo011+1-100011.31
32Petteri Similä000----0-
20Pasi Hirvonen0000-1-10213.29
4Janne Jalasvaara0000-3-34024.17
19Tuomas Kiiskinen0110-3-31019.47
26Janne Laakkonen0000-3-35018.48
10Tommi Miettinen0000-3-32020.55
3Simo-Pekka Riikola0000-1-1005.45
15Joonas Riekkinen0000000015.21
46Jussi Timonen000+1-2-12021.25
80Samuli Suhonen0000-2-28013.18
29Jussi Pesonen0000-1-15217.12
38Adam Masuhr101+1-2-19023.04
39Robert Petrovicky0000-2-22014.27

Lukko

 Yht.IIIIII 
Maalit7232 
Av0000 
Yv1010 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
34Nolan Pratt011+20+21018.25
17Kurtis McLean011+30+32216.28
11Eero Elo101+1-102011.54
35Patrik Heikkilä000----0-
9Juhani Jasu0000-1-10211.54
28Samuli Kivimäki101+10+16010.08
51Olli Palola000+1-10109.46
38Teemu Aalto101+20+25020.46
44Otto Honkaheimo022+2-1+11220.21
85Mikko Kuukka000+20+21418.00
40Jarkko Kauvosaari112+20+21015.52
15Perttu Lindgren022+20+24017.07
30Mika Noronen000----0-
20Teemu Nurmi011+20+23216.06
25Tomi Pettinen101+2-1+14020.37
55Harri Tikkanen022+20+21022.20
31Miikka Tuomainen101+20+24015.55
32Justin Morrison022+10+16014.58
88Jakub Petruzalek101+10+15213.45
16Aleksei Sirokov011+10+12013.47
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Tapparan Janne Ojanen oli viimeinen ilman visiiriä pelannut pelaaja Liigajäillä.

Seuraava fakta