Ottelut 29.11.2011

Veikkaus

Tappara 2-5 TPS

(0-0,1-2,1-3)
Yleisöä 4878 
Ottelu on pelattu 29.11.2011. Peliaika 60:00. 
Yhteenveto
Sami Venäläinen 1+1PisteetJarkko Hattunen 2+0
Tuomas Vänttinen 1+0 Ville Vahalahti 1+1
Kim Strömberg 0+1 Mario Scalzo 1+0
Jan-Mikael Järvinen 0+1 Michal Birner 1+0
  Tomas Plihal 0+2
  Tuomas Suominen 0+2
  Marko Virtala 0+1
  Tomas Mojzis 0+1
  Tapio Laakso 0+1
37Laukaukset
39
Juha Metsola 8+8+3=19
(vaihto ulos 58.25, vaihto sisään 59.45)
TorjunnatMarek Schwarz 8+8+12=28
3 kpl/6 minuuttiaRangaistukset3 kpl/6 minuuttia

IS-tähdet

Tappara

 Yht.IIIIII 
Maalit2011 
Av0000 
Yv0000 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
74Antti Erkinjuntti0000-1-11022.08
44Jan-Mikael Järvinen011+1-2-11015.16
5Joonas Liimatainen000+10+11013.08
14Nestori Lähde000000005.13
77Juha Metsola000----0-
34Olli Palola000000006.11
81Jukka Peltola0000-1-13024.49
22Kim Strömberg011+2-1+13213.39
71Otto Räty0000002010.37
21Jerry Ahtola0000-1-15017.57
15Jussi Halme0000-1-11020.56
85Jussi Makkonen0000005024.07
11Miikka Männikkö0000-3-33016.04
39Jani Nieminen000----0-
23Jarkko Pyymäki0000-1-1026.26
38Sami Venäläinen112+2-1+13013.55
19Tuomas Vänttinen101+1-2-15013.22
6Pekka Saravo000+1-3-20024.24
83Jan Platil0000-1-13225.32
24Viktor Ekbom000+2-3-11022.28

TPS

 Yht.IIIIII 
Maalit5023 
Av0000 
Yv1001 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
18Jakub Cerny000+10+12013.20
41Aleksis Ahlqvist000----0-
87Jarkko Hattunen202+2-1+18014.14
53Santtu Huhtala0000-1-1006.05
71Tapio Laakso011+1-101219.55
54Mikko Lehtonen000+10+15015.44
61Timo Salo0000-1-11012.35
25Veli-Matti Vittasmäki000+20+22018.28
12Marko Anttila0000002016.06
26Markus Palmroth000+2-200021.20
28Ville Vahalahti112+10+15017.22
27Marko Virtala011+20+21214.55
19Mika Viinanen0000-2-20013.39
34Tuomas Suominen022+20+21012.50
22Timo Seppänen0000001021.03
33Marek Schwarz000----0-
4Tomas Mojzis011+2-202018.31
16Michal Birner101+10+14016.59
39Tomas Plihal022+20+22017.35
79Mario Scalzo101+10+12023.22
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Liigan playoffs-ottelutilaston ykkönen ennen kautta 2013-14 on Ilkka Mikkola. Kahdeksan mestaruuden mies on pelannut 15 kauden aikana 154 pudotuspeliä.

Seuraava fakta