Ottelut 27.12.2011

Veikkaus

Lukko 2-4 Jokerit

(2-0,0-0,0-4)
Yleisöä 4215 
Ottelu on pelattu 27.12.2011. Peliaika 60:00. 
Yhteenveto
Jussi Pesonen 1+0PisteetJanne Lahti 2+0
Björn Melin 1+0 Tomi Mäki 1+0
Lauri Tukonen 0+1 Teemu Eronen 1+0
Perttu Lindgren 0+1 Ben Eaves 0+2
Janne Keränen 0+1 Nico Manelius 0+2
  Ilari Filppula 0+1
54Laukaukset
63
Mika Noronen 12+13+13=38
(vaihto ulos 58.51, vaihto sisään 59.53)
TorjunnatFrans Tuohimaa 5+0+0=5
(vaihto ulos 20.00)
Zoltan Hetenyi 0+10+11=21
(vaihto sisään 20.00)
7 kpl/14 minuuttiaRangaistukset3 kpl/6 minuuttia

IS-tähdet

Lukko

 Yht.IIIIII 
Maalit2200 
Av0000 
Yv0000 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
18Mark Bomersback0000-2-23216.48
11Eero Elo000000308.01
9Juhani Jasu0000002210.51
19Janne Keränen011+10+11013.33
23Lauri Tukonen011+1-2-15014.04
38Teemu Aalto0000-3-34220.21
44Otto Honkaheimo000+10+16221.08
40Jarkko Kauvosaari0000001410.31
15Perttu Lindgren011+1-2-13015.29
30Mika Noronen000----0-
20Teemu Nurmi000+10+15214.48
55Harri Tikkanen000+20+23019.51
29Jussi Pesonen101+1-2-11015.18
31Simon Nielsen000----0-
33Charles Bertrand0000-2-23015.21
5Johan Björk0000-1-12018.10
21Matt Generous0000-1-13018.10
24Kris Beech0000-3-31020.17
41Richard Lintner000+1-3-23020.13
91Björn Melin101+10+15014.17

Jokerit

 Yht.IIIIII 
Maalit4004 
Av0000 
Yv0000 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
21Teemu Eronen101+2-1+17022.57
3Teemu Henritius0000-1-1008.41
44Antti Kerälä0000000012.43
58Nico Manelius022+2-1+15214.03
86Teuvo Teräväinen0000-1-1107.48
33Frans Tuohimaa000----0-
22Juhani Tyrväinen000000109.29
81Ilari Filppula011+2-1+17019.14
55Henri Heino000+20+23016.11
47Janne Lahti202+30+36018.32
14Tomi Mäki101+10+12013.23
40Markus Nordlund0000003018.08
25Jarkko Ruutu000+2-1+12216.58
28Jani Rita0000002015.26
7Antti-Jussi Niemi000+2-1+14019.18
4Ossi Väänänen000+1-102224.50
42Ben Eaves022+2-1+14019.03
29Zoltan Hetenyi000----0-
43Nichlas Hardt0000-1-13016.05
2Jeremy Dehner000+10+111021.14
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Jan Latvala ja Erik Hämäläinen ovat ainoat 1000 runkosarjaottelun rajapyykin Liigassa ylittäneet pelaajat. Jan Latvala ohitti Hämäläisen 18.2.2012 pelatussa Pelicans-Blues -ottelussa, joka oli Latvalalle uran 1002:s runkosarjaottelu.

Seuraava fakta