Ottelut 26.1.2011

Veikkaus

Ilves 1-4 Tappara

(0-2,1-1,0-1)
Yleisöä 5530 
Ottelu on pelattu 26.1.2012. Peliaika 60:00. 
Yhteenveto
Masi Marjamäki 1+0PisteetAntti Erkinjuntti 1+1
  Sami Venäläinen 1+1
  Jussi Makkonen 1+0
  Jukka Peltola 1+0
  Olli Palola 0+1
  Kalle Kaijomaa 0+1
  Jerry Ahtola 0+1
65Laukaukset
38
Miika Wiikman 8+7+3=18
(vaihto ulos 56.58, vaihto sisään 57.14)
TorjunnatJuha Metsola 18+11+14=43
4 kpl/8 minuuttiaRangaistukset6 kpl/12 minuuttia

IS-tähdet

Ilves

 Yht.IIIIII 
Maalit1010 
Av0000 
Yv1010 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
71Michael Keränen0000-1-110016.26
20Ville Korhonen0000-2-20012.58
15Masi Marjamäki1010-1-18221.20
85Jaakko Pellinen000000307.15
8Niko Peltola0000-1-14019.33
88Joonas Rask0000-2-21219.31
18Henri Tuominen0000-1-1006.21
77Martti Järventie0000-1-15223.59
33Jyrki Jokipakka0000-2-25024.09
75Antti Kangasniemi0000-2-22013.34
10Matias Myttynen0000001019.34
11Jesse Niinimäki0000-2-27020.32
25Toni Rajala0000-1-17219.34
72Tommi Välimaa000000207.20
81Arto Tukio0000-1-12015.43
17Mikael Kuronen0000-2-2208.56
62Miika Wiikman000----0-
35Vesa Toskala000----0-
5Nils Bäckström0000-1-11016.08
44Ryan Glenn0000-1-15020.37

Tappara

 Yht.IIIIII 
Maalit4211 
Av0000 
Yv0000 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
13Aleksi Elorinne0000001214.11
74Antti Erkinjuntti112+20+24020.55
14Nestori Lähde000000104.56
77Juha Metsola000----0-
34Olli Palola011+10+15013.52
81Jukka Peltola101+20+25018.40
22Kim Strömberg000000024.44
26Teemu Tallberg000000006.26
71Otto Räty000000008.42
21Jerry Ahtola011+10+10017.39
15Jussi Halme000+20+20023.56
56Kalle Kaijomaa011+30+32222.43
25Tommi Kovanen000+20+22225.53
85Jussi Makkonen101+20+25022.14
11Miikka Männikkö0000006219.16
39Jani Nieminen000----0-
23Jarkko Pyymäki000+10+12013.54
38Sami Venäläinen112+30+32020.05
16Aleksander Barkov0000001012.45
24Viktor Ekbom000+10+12220.41
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Eniten pisteitä yhdellä kaudella on kerännyt Kärpät, joka kokosi kaudella 2013-14 yhteensä 131 pistettä. JYPin kauden 2010–11 piste-ennätys parani kahdella pisteellä.

Seuraava fakta