Ottelut 25.2.2011

Veikkaus

Kärpät 6-3 Pelicans

(3-1,1-1,2-1)
Yleisöä 6401 
Ottelu on pelattu 25.2.2012. Peliaika 60:00. 
Yhteenveto
Joonas Donskoi 2+0PisteetJustin Hodgman 1+0
Ville Mäntymaa 1+1 Pekka Jormakka 1+0
Ivan Huml 1+1 Arttu Luttinen 1+0
Mikko Lehtonen 1+0 Ryan Lasch 0+1
Juha-Pekka Haataja 1+0 Joonas Jalvanti 0+1
Juho Keränen 0+1 Max Wärn 0+1
Pekka Saarenheimo 0+1 Radek Smolenak 0+1
Joonas Kemppainen 0+1 Markus Seikola 0+1
Julius Junttila 0+1  
Ilkka Mikkola 0+1  
33Laukaukset
80
Johan Backlund 12+19+17=48 TorjunnatJoonas Kuusela 8+9+5=22
(vaihto ulos 57.04, vaihto sisään 57.34, vaihto ulos 57.56, vaihto sisään 59.46)
7 kpl/14 minuuttiaRangaistukset5 kpl/18 minuuttia

IS-tähdet

Kärpät

 Yht.IIIIII 
Maalit6312 
Av0000 
Yv1100 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
15Oscar Eklund000000001.59
72Joonas Donskoi202+10+12214.44
13Julius Junttila011+1-101012.22
23Joonas Kemppainen011+1-102017.23
30Joonas Komulainen000+10+11011.28
8Ville Mäntymaa112+3-1+24028.30
2Ville Pokka000+10+11021.49
18Mikko Alikoski000+10+1107.06
1Ville Hostikka000----0-
27Juha-Pekka Haataja101+3-1+21016.31
19Juho Keränen011+10+11012.04
11Kimmo Koskenkorva0000-1-12015.54
26Mikko Lehtonen101+20+25224.59
6Ilkka Mikkola011+2-1+12225.45
12Pekka Saarenheimo011+10+12212.35
22Miikka Salomäki0000003014.17
71Ivan Huml112+2-1+13416.14
44Jan Snopek000+2-202217.54
16Jozef Stümpel000+2-1+10014.13
31Johan Backlund000----0-

Pelicans

 Yht.IIIIII 
Maalit3111 
Av0000 
Yv1001 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
12Joonas Hurri0000-1-11012.21
25Pekka Jormakka101+10+16010.28
6Joonas Järvinen000+1-3-24024.34
33Joonas Kuusela000----0-
15Vili Sopanen0000-1-14015.08
24Janne Tavi0000-2-24010.16
4Max Wärn011+1-10129.20
27Janne Juvonen000----0-
23Jarkko Immonen0000-3-33011.01
7Joonas Jalvanti011+10+12015.15
60Tero Koskiranta0000-2-26020.31
9Arttu Luttinen1010-3-35018.09
26Jan Latvala0000-1-15021.30
58Jyri Marttinen000+1-101014.18
20Tommi Paakkolanvaara000+10+11011.20
51Ilkka Pikkarainen0000-1-15216.21
22Markus Seikola011+1-4-312026.19
19Ryan Lasch011+1-2-17020.32
16Justin Hodgman101+10+171217.32
70Radek Smolenak011+10+16220.37
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Eniten pisteitä yhdellä kaudella on kerännyt Kärpät, joka kokosi kaudella 2013-14 yhteensä 131 pistettä. JYPin kauden 2010–11 piste-ennätys parani kahdella pisteellä.

Seuraava fakta