Ottelut 22.3.2011

Veikkaus

HIFK 1-3 Jokerit

(0-0,0-2,1-1)
Yleisöä 8200 
Ottelu on pelattu 22.3.2012. Peliaika 60:00. 
Yhteenveto
Toni Söderholm 1+0PisteetIlari Filppula 1+0
Mikael Granlund 0+1 Josef Boumedienne 1+0
Mikko Kousa 0+1 Janne Lahti 1+0
  Teuvo Teräväinen 0+2
  Ross Lupaschuk 0+1
  Jeremy Dehner 0+1
  Riku Hahl 0+1
46Laukaukset
43
Dennis Endras 7+13+5=25
(vaihto ulos 55.37)
TorjunnatEero Kilpeläinen 7+7+10=24
5 kpl/31 minuuttiaRangaistukset3 kpl/6 minuuttia

IS-tähdet

HIFK

 Yht.IIIIII 
Maalit1001 
Av0000 
Yv0000 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
11Markus Granlund0000-1-10014.18
64Mikael Granlund011+10+14020.30
51Tuomas Huhtanen000000207.42
8Mikko Kousa011+10+16023.41
9Kimmo Kuhta0000001014.09
13Petteri Wirtanen00000012714.10
3Mikko Jokela0000-1-11218.29
12Markus Kankaanperä0000-1-11216.37
15Mikko Kurvinen0000-1-11016.50
72Siim Liivik0000-1-11012.57
18Robert Nyholm0000-1-14011.14
30Mika Norja000----0-
25Janne Pesonen000+10+14015.39
71Eetu Pöysti0000-1-11012.39
16Ville Peltonen0000-1-17021.46
33Eero Somervuori000+10+15017.33
26Toni Söderholm101+1-104023.43
28Dennis Endras000----0-
55Daniel Fernholm0000003019.54
91Tyler Redenbach0000-1-10012.10

Jokerit

 Yht.IIIIII 
Maalit3021 
Av0000 
Yv1010 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
21Teemu Eronen000+10+14023.35
44Antti Kerälä0000001012.32
86Teuvo Teräväinen022+10+14014.25
22Juhani Tyrväinen0000001010.19
81Ilari Filppula101+10+13014.14
55Henri Heino0000-1-11012.04
37Eero Kilpeläinen000----0-
47Janne Lahti101+10+14013.39
14Tomi Mäki0000-1-10012.30
40Markus Nordlund000+1-105021.54
25Jarkko Ruutu0000004015.06
28Jani Rita0000004014.15
78Josef Boumedienne1010006218.01
32Riku Hahl011+10+10018.43
4Ossi Väänänen000+10+10020.56
88Ross Lupaschuk0110002218.06
42Ben Eaves000+10+12017.58
43Nichlas Hardt000+10+12016.55
29Zoltan Hetenyi000----0-
2Jeremy Dehner011+1-100018.51
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Liigan playoffs-otteluiden lyhin jatkoaika on kestänyt 14 sekuntia. JYPin Antti Pihlström ratkaisi jatkoaikamaalillaan Kärppien ja JYPin välisen neljännesfinaaliottelun 3.4.2010.

Seuraava fakta