Ottelut 13.9.2012

Veikkaus

Kärpät 2-4 SaiPa

(0-1,2-0,0-3)
Yleisöä 5432 
Ottelu on pelattu 13.9.2012. Peliaika 60:00. 
Yhteenveto
Ivan Huml 1+0PisteetMarkku Flinck 1+0
Joonas Komulainen 1+0 Olavi Vauhkonen 1+0
Mikko Lehtonen 0+1 Roberts Jekimovs 1+0
Juha-Pekka Haataja 0+1 Per Savilahti-Nagander 1+0
Ville Mäntymaa 0+1 Anssi Löfman 0+1
Joonas Donskoi 0+1 Jesper Piitulainen 0+1
  Antti Bruun 0+1
  Jaakko Rissanen 0+1
  Juha Koivisto 0+1
  Simon Backman 0+1
54Laukaukset
52
Johan Backlund 7+8+11=26
(vaihto ulos 59.19, vaihto sisään 59.51)
TorjunnatJani Nieminen 10+15+9=34
7 kpl/32 minuuttiaRangaistukset5 kpl/31 minuuttia

IS-tähdet

Kärpät

 Yht.IIIIII 
Maalit2020 
Av0000 
Yv0000 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
72Joonas Donskoi011+10+12014.35
91Mika Halava0000001010.00
13Julius Junttila0000001010.43
33Tomi Karhunen000----0-
23Joonas Kemppainen0000002212.37
30Joonas Komulainen101+10+13012.00
8Ville Mäntymaa011+10+14024.50
28Mikko Niemelä000000003.57
27Juha-Pekka Haataja011+1-1032214.24
85Toni Kähkönen0000-1-14017.17
26Mikko Lehtonen011+1-108223.23
6Ilkka Mikkola000+10+13022.17
5Atte Ohtamaa0000-1-14025.42
24Jari Viuhkola0000-1-13017.43
22Miikka Salomäki0000-1-17016.05
71Ivan Huml101+1-103414.25
25Vladimir Eminger000+1-2-12020.35
39Tomas Plihal000+1-101013.08
37John Norman000+10+13215.59
31Johan Backlund000----0-

SaiPa

 Yht.IIIIII 
Maalit4103 
Av0000 
Yv2101 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
26Markku Flinck1010-1-16015.59
42Tommi Jokinen0000002016.36
14Anssi Löfman011+2-1+13016.01
13Jesse Mankinen000+1-101016.39
54Jesper Piitulainen011+2-1+13010.52
63Markus Poukkula0000-1-12019.13
77Jere Pulli0000-1-12022.38
28Jaakko Rissanen0110001017.03
19Stefano Giliati0000000250.38
56Lauri Taipalus0000-1-12215.59
24Olavi Vauhkonen101+10+12011.29
23Antti Bruun0110-1-16022.01
49Simon Backman011+20+24021.03
12Juha Koivisto0110-1-13217.24
8Ville Koho0000000011.23
39Jani Nieminen000----0-
48Mikko Pukka0000-1-14018.13
93Richard Ullberg000----0-
91Roberts Jekimovs1010003215.31
88Per Savilahti-Nagander101+20+28020.22
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Liigan aikana (1975-) kolme pelaajaa on onnistunut tekemään yhdessä ottelussa kuusi maalia: Lauri Mononen (HIFK 1977), Arto Javanainen (Ässät 1985) ja Tero Arkiomaa (JoKP 1990).

Seuraava fakta