Ottelut 21.9.2012

Veikkaus

Jokerit 5-1 TPS

(4-0,0-1,1-0)
Yleisöä 10132 
Ottelu on pelattu 21.9.2012. Peliaika 60:00. 
Yhteenveto
Henri Heino 1+2PisteetBrian Willsie 1+0
Matti Lamberg 1+2 Corey Locke 0+1
Saku Salminen 1+1 Marko Virtala 0+1
Markus Nordlund 1+0  
Steve Moses 1+0  
Ilari Filppula 0+1  
Joonas Rask 0+1  
Eero Kilpeläinen 0+1  
47Laukaukset
41
Eero Kilpeläinen 6+15+7=28 TorjunnatAtte Engren 9+0+0=9
(vaihto ulos 16.23)
Antero Niittymäki 0+4+13=17
(vaihto sisään 16.23)
5 kpl/10 minuuttiaRangaistukset3 kpl/6 minuuttia

IS-tähdet

Jokerit

 Yht.IIIIII 
Maalit5401 
Av0000 
Yv0000 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
21Teemu Eronen000+10+14019.50
19Jere Karjalainen000000025.28
6Teemu Pulkkinen0000004019.38
88Joonas Rask011+20+21016.45
71Saku Salminen112+30+31010.29
86Teuvo Teräväinen0000004019.21
22Juhani Tyrväinen000000106.53
3Petteri Lindbohm000+20+21215.35
81Ilari Filppula011+20+22016.20
55Henri Heino123+30+34019.11
37Eero Kilpeläinen011----0-
29Joonas Korpisalo000----0-
39Matti Lamberg123+40+43211.54
63Esa Lindell000+10+10020.52
40Markus Nordlund101+30+35222.45
28Jani Rita0000008091.00
9Alexander Ruuttu000000005.09
4Ossi Väänänen000+10+12219.05
12Steve Moses101+10+15016.21
2Jeremy Dehner000+20+22021.08

TPS

 Yht.IIIIII 
Maalit1010 
Av0000 
Yv1010 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
35Atte Engren000----0-
87Jarkko Hattunen0000-2-25017.41
53Santtu Huhtala0000-1-1008.21
56Rasmus Kulmala0000-1-12014.24
71Tapio Laakso0000-1-12015.04
55Rasmus Ristolainen0000-1-13025.49
52Joni Seinelä000000109.15
34Henri Tuominen0000001010.04
25Veli-Matti Vittasmäki0000-1-10020.26
12Marko Anttila0000-2-26016.30
60Tero Koskiranta0000-2-25016.14
30Antero Niittymäki000----0-
48Hannu Pikkarainen0000003025.26
41Jarno Paven0000-4-40012.36
27Marko Virtala0110-2-21017.09
10Miikka Tuomainen0000-1-13214.16
22Timo Seppänen0000-4-42215.05
24Brian Willsie1010-1-14218.33
84Corey Locke0110-2-21018.42
46Travis Ehrhardt0000002020.38
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Eniten maaleja yhdellä kaudella on päästänyt Tampereen KooVee. Kaudella 1979-80 KooVeen verkkoon tehtiin 302 osumaa 36 ottelussa.

Seuraava fakta