Ottelut 12.2.2012

Veikkaus

JYP 4-3 SaiPa

(1-1,0-0,2-2,0-0)
Yleisöä 3616 
Ottelu on pelattu 12.2.2013. Peliaika 65:00. 
Yhteenveto
Antti Jaatinen 1+0PisteetMarkus Poukkula 1+0
Olli Sipiläinen 1+0 Anssi Löfman 1+0
Ramzi Abid 1+0 Antti Bruun 1+0
Ossi Louhivaara 0+1 Roberts Jekimovs 0+1
Markus Nenonen 0+1 Jaakko Rissanen 0+1
Jonne Virtanen 0+1 Mikko Pukka 0+1
Miika Lahti 0+1 Brad Moran 0+1
48Laukaukset
50
Tuomas Tarkki 10+10+9+0=29 TorjunnatHannu Toivonen 7+8+7+2=24
7 kpl/14 minuuttiaRangaistukset5 kpl/10 minuuttia

IS-tähdet

JYP

 Yht.IIIIIIIVV 
Maalit410201 
Av000000 
Yv000000 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
21Antti Jaatinen101+1-107019.07
7Mikko Kalteva000+1-103024.27
28Miika Lahti011+1-2-14020.27
34Markus Nenonen011+10+1507.07
51Kristian Näkyvä0000-1-15023.43
33Mikko Salmio000000109.10
29Jonne Virtanen011+10+11016.56
6Kalle Koskinen000+30+31218.52
23Ossi Louhivaara011+1-2-13020.01
32Joni Myllykoski000----0-
36Matias Myttynen0000001411.38
64Olli Malmivaara0000-2-20019.13
11Eric Perrin000+1-105020.09
13Mikael Ruohomaa0000-1-1207.42
4Mikko Viitanen000+20+22220.39
9Jyrki Välivaara0000-2-23220.01
40Tuomas Tarkki000----0-
39Olli Sipiläinen101+10+12015.07
47Darryl Boyce000+1-100013.38
16Ramzi Abid101+1-103418.14

SaiPa

 Yht.IIIIIIIVV 
Maalit310200 
Av000000 
Yv000000 
PaitaNimiMaalitSyötötPisteet+-±Lauk.Rang.Aika
17Brad Moran011+1-103220.13
26Markku Flinck0000-1-10010.50
42Tommi Jokinen0000-1-10011.19
14Anssi Löfman101+1-103017.38
13Jesse Mankinen000+1-108221.30
54Jesper Piitulainen0000-1-12012.18
63Markus Poukkula101+10+13012.17
77Jere Pulli0000-1-14219.08
28Jaakko Rissanen011+1-103016.20
19Stefano Giliati000+1-104018.12
23Antti Bruun101+1-101024.59
49Simon Backman000+1-2-13024.50
10Ville Hämäläinen000+10+12013.07
12Juha Koivisto000+10+11010.46
48Mikko Pukka011+2-1+13218.27
38Simo-Pekka Riikola000+20+23217.31
40Hannu Toivonen000----0-
62Miika Wiikman000----0-
91Roberts Jekimovs011+1-101014.41
88Per Savilahti-Nagander0000-1-16025.59
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Ilves on tehnyt ennen kauden 2013–14 alkua eniten maaleja pääsarjatasolla kautta aikojen, 9053.

Seuraava fakta