Kausi:
Turnaus:
Tilasto:

Sarjataulukko Päivitetty 31.03.2014 klo 11.00

# OVTHTMPMLPPP/OPVPTPH
1.Kärpät603615919010681312.183-10-3
2.Tappara6031151416812881161.93-41-1
3.Lukko603072315313841011.681-22-1
4.SaiPa6026132116013491001.672-2-3
5.JYP602613211541497981.631-2-1
6.Blues60286261371463931.55-1-171
7.Jokerit602513221561455931.55-1-21
8.Pelicans602511241561566921.532-4-2
9.HIFK60259261471454881.47-1-31
10.HPK602212261401369871.456-6-9
11.Ilves60249271441463841.40-4-64
12.Ässät601612321341777671.12-3-73
13.TPS601217311351976590.98-2-92
14.KalPa601212361011723510.85-161-1
Sijoitus sarjataulukossa määräytyy seuraavien kriteerien mukaisessa järjestyksessä: 1. kokonaispisteet, 2. kolmen pisteen otteluvoitot, 3. maaliero, 4. tehdyt maalit, 5. keskinäiset ottelut.

Kotiottelut Päivitetty 16.03.2014 klo 14.28

# OVTHTMPMLPPP/OPVPTPH
1.Kärpät302352113542762.533-3-17
2.Tappara30195680512642.13-2-11
3.Lukko30193885623632.10-1-181
4.Blues30175868563591.973-8-3
5.SaiPa30157886665571.901-1-3
6.JYP30166879692561.872-4-2
7.HIFK301551086704541.802-2-3
8.HPK301461079634521.734-4-4
9.Pelicans301451180693501.672-2-7
10.Ässät301191080816481.60-1-31
11.Jokerit301271172713461.53-3-11
12.Ilves301171275782421.40-2-32
13.TPS301151476891391.30-2-52
14.KalPa30771654831290.97-81-1

Vierasottelut Päivitetty 16.03.2014 klo 14.28

# OVTHTMPMLPPP/OPVPTPH
1.Kärpät301310777526551.831-8-1
2.Tappara301210888776521.73-21-1
3.Jokerit301361184742471.571-1-4
4.SaiPa301161374684431.431-3-1
5.Ilves301321569681421.40-3-93
6.Pelicans301161376873421.401-2-1
7.JYP301071375805421.40-5-11
8.Lukko301141568761381.271-10-1
9.HPK30861661735351.172-2-4
10.Blues301111869900341.13-1-91
11.HIFK301041661750341.13-1-41
12.KalPa30552047892220.73-13-22
13.TPS3011217591085200.67-1-51
14.Ässät30532254961190.63-4-84
O = Ottelut
V = Voitetut
T = Tasapelit
H = Häviöt
TM = Tehdyt maalit
PM = päästetyt maalit
LP = Lisäpisteet
P = Pisteet
P/O = Pisteet/ottelu
PV = Perättäiset voitot
PT = Perättäiset tasapelit
PH = Perättäiset häviöt
TulostaLähetäJaa
[i]

Tiesitkö?

Tappara johtaa liigan maratontaulukkoa ennen kauden 2013–14 alkua 2907 pisteellään. Kakkostilalla oleva HIFK on 23:n ja kolmosena oleva TPS 53 pisteen päässä.

Seuraava fakta